Ev Kiralarken Dikkat

Ev kiralarken  uzak durulası şeyler;

Çatı Katı

Çatı katının seçmenin aklıma gelen avantaj ve dezavantajları şöyle; Öncelikle eski bir ev kiralıyorsanız asansörü olmadığında  her gün inip çıkmak ciddi sinir bozucu olabilir. özellikler taşınırken eşyaları taşırken yaşayabileceğiniz zorluğu çeken bilir.Çatı katında oturanların üst kattan gelen  kötü komşuya denk gelme ihtimaliniz ortadan kalkar.Yaz aylarında aşırı sıcak kış aylarında  aşırı soğuk bir  ev hayal edebilirsiniz.Ayrıca çatıda yalıtımda bir problem var ise evinizi su basması muhtemel ve burayı tamir ettirmek için gerekli çabayı diğer katlardaki komşularınız göstermeye bilir.

indir

Bodrum Katı

Bodrum katı dairelerde kalmanın avantaj ve dezavantajlarına gelince, öncelikle eviniz gündüz biraz karanlık olabilir.Şiddetli yağmıırlu havalarda bulunduğunuz evin konumu ve alt yapısına bağlı olarak evinizi su basabilir eşyalarınız çöp olabilir. Her yağmur yağdığında aklınız evinize olur.sevdiğiniz yağmurdan nefret edebilirsiniz.Evinizi bu anlamda sigortalatmak içinizi biraz rahatlatabilir.Yaz aylarında   İnsanlar evlerinde sıcakken uyuyamazken siz serin serin  battaniyenize sarılıp uyuyabilir siniz.Kış aylarında ise evi ısıtma hayli masraflıdır.Genellikle evi ısıtabilmek kombiyi sonuna kadar açmanız gerekebilir.Doğal gaz faturasını tahmin edebilirsiniz.

bodrum-kati-su-aliyor

1.Kat

1.katta oturmanın aklıma gelen avantaj ve dezavantajlarını sizinle paylamak isterim, 1.katların inşaatı yapılırken genellikle alanı büyütmek için  çıkıntılı olarak inşa edilirler. Durum böyle olunca kış aylarında  bu çıkıntı bölgelerinde rutubet ile karşılaşmanız muhtemel. bunun için iyi bir yalıtım çözüm olabilir bilmiyorum.Bir diğer dezavantajı ise binanızın önüne birileri yüksek bir Minibüs Kamyonet gibi araçlar çekildiğinde hırsız gibi kötü niyetli insanların evinize kolaylıkla ulaşabilecek hale gelmektedir. Sırt bu yüzden komşularınızla aranız bozulabilir 🙂

55eaeec4f018fbb8f89ffb8b

Telefon Hattı

Yeni yapılan evlerin Telefon alt yapılarının yapılmaması gibi problem var ve bu alt yapının yapılması Türk Telekom sayesinde yılları alabilir eve internetsiz kalabilirsiniz.Benim için önemli bir ayrıntı diye düşünüyorsanız mutlaka alt yapılmış ve faal olduğunu öğrenin. Oturacağınız evin ilk kiracısı siz iseniz bu durumla karşılaşabilirsiniz.Fakat Sitelerde Oturanlar için Türk Telekom daha iyi hizmet sağlayarak  bu süreci daha kısada sürede çözüme kavuşturabildiklerini biliyoruz.

yereldagit

İskan

Kiraladığınız evin iskanı henüz alınmamışsa sizi  uğraştıracak. İskanı olmayan evlere doğal gaz hariç su ve elektrik faturaları ortak şantiyeye gelir apartmanınızdan birisi bu  gelen faturaya göre ve süzme sayaçlara bakarak hesaplayarak sizden harcadığınız kadarını parasını ister çoğu zaman bu işlerle siz uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.İskan Alındıktan hemen sonrada kendi adınıza almakta ayrı bir zorluktur. İlk kez alınacağı için farklı bir prosedür var.728xauto

 

Umarım istediğinizi evlere sahip olursunuz 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s