Karagöl,Artvin

Artvin’in en güzel doğa harikası bence burasıydı..Eğer mencuna şelalesinden dogru buraya geliyorsanız tekrar arhaviye giderek sahil yolundan hopa ve borçka üzerinden 90km ilerleyerek buraya ulaşabilirsiniz.Aracını park edebileceğiniz yerler mevcut ücretli mi bilmiyoruz  ilk park ederken de dönerken de kimse bizle ilgilenmedi biz de hemen kactık 🙂

DSC_0439.JPG
Karagöl,Borçka
İlçeye bağlı Karçal Dağı’ndaki Aralık Yaylası yakınlarında bulunan ve 19. yüzyılın başlarında heyelan sonucu bir derenin önünün kapanmasıyla oluştuğu bilinmektedir.Borçkaya 27 kilometre uzaklıkta bulunuyor. yolun  coğu kısmı asfalt geri kalanı ise arnavut kaldırım taşları döşeli. burada bazı yerlerde taşlar yerinden çıkmış  aracınızın altı yüksek değilse dikkatli geçmenizi tavsiye ederim.

Dağın zirvesinde göl mü olur? Çok da güzel olmuş..

Doğu Karadeniz’in muhteşem doğasında milli park içinde, çok zengin bitki örtüsüne ve yaban hayata ev sahipliği yapan, göz alıcı ve etkileyici bir gölün kenarında, tamamen doğayla iç içe olabileceğiniz büyüleyici bir atmosfer.

1550M. dir. Gölün etrafi ladin, kayın, gürgen ağaçları ağırlıkla mevcuttur. Endemik türler bakımından çok zengin bitki örtüsüne sahiptir. Göl, 95 dönüm olup derinliği 25 M. dir. Gölün etrafı 2450 M. olup patika yol mevcuttur etrafını dolaşabilirsiniz. Aşağıdaki videoda gölün etrafında yürüş yolunu görebilirsiniz.

Tabiat parkı yaban hayvanlar bakımından da çok zengin olup boz ayı, kurt, vaşak, çakal, tilki, ceylan, yaban keçisi, porsuk, sincap gib bir çok irili ufak hayvan çeşitlerini barındırır. Gölde kırmızı pullu alabalıkta mevcuttur. Bölge doğanın her rengini barındırmaktadır.

göl gibi göl..

Ayrıca göl kenarında mesire yerleri var mangal malzemelerinizi almadan gitmeyin.

mesire

Bölgeye ait Önemli bilgiler

Müze Kart Geçersiz
Giris Ücreti Yok
Otopark Ücreti Yok
Yürüme Mesafesi 50 Metre

Buyrun konumu..

Karagöl,Artvin” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s